Επιτυχίες για παιδιά του σχολείου μας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης τον Ιούλιο του 2021 στη Θεσσαλονίκη.

Ο Θανάσης Αυγέρος ήλθε 1ος στα 50μ. πρόσθιο, 2ος στα 100μ. πρόσθιο και 3ος στα 200μ. πρόσθιο.

Ατομικό ρεκόρ έκανε η Βασιλική Γερμάνη στα 100, 200, 400 ελεύθερο.

Επίσης συμμετείχε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης στην Θεσσαλονίκη και η Κωνσταντίνα Φαλκή.

Συμμετείχαν με τον Ολυμπιακό βολου

avgeros1

avgeros2

Ο Θανάσης Αυγέρος δεξιά

avgeros3

germani1

germani2

Η Βασιλική Γερμάνη

Ο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ, η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας και η Περιφερειακή Επιτροπή Κολύμβησης Κεντροδυτικής Μακεδονίας, διοργάνωσαν στις 17 - 19 Δεκεμβρίου 2021 τη Διεθνή Κολυμβητική Συνάντηση με την επωνυμία «28α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ» , αφιερωμένη στη μνήμη του Αθανάσιου Χατζηγεωργίου.
Οι χρόνοι που επιτεύχθηκαν, θα ληφθούν υπ’ όψη για την συμμετοχή των κολυμβητών-τριών για  το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Έφήβων – Νεανίδων καθώς και για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα.

Ανάμεσα στους κολυμβητές που διακρίθηκαν είναι και ο μαθητής του σχολείου μας Αυγέρος Αθανάσιος της Β’ τάξης.