Η αίθουσα Σαίξπηρ του σχολείου μας αναβαθμίστηκε…

... με 13 λάπτοπ με χρήματα από το πρόγραμμα Erasmus.

se1

Το καλοκαίρι οι ηλεκτολόγοι του Δήμου Δήμήτρης Καρμαγάλιος, Γιώργος Μπασματζής και Φιλήμων, υπό την καθοδήγηση του Διευθυντή του σχολείου Ιωάννη Καραφέρη, εργάστηκαν μεθοδικά και κατασκεύασαν μια άριστα μελετημένη δομημένη καλωδίωση στην αίθουσα ξένων γλωσσών του σχολείου μας William Shakespeare.

se3

Όπως είναι γνωστό το Πρώτο Γυμνάσιο Βόλου -Παγκύπριο ανήκει στα ΣΧΟΛΕΙΑ  ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ - ΣΕΠΠΕ. Δηλαδή διαθέτει αίθουσες μαθημάτων και όχι τμημάτων. Σε όλες ανεξαιρέτως υπάρχουν διαδραστικοί πίνακες, ηχεία, κ.α.

se4

Μετά από πρόταση των εκπαιδευτικών του σχολείου, στην παραπάνω αίθουσα εγκαταστάθηκαν 13 λάπτοπ ένας εκτυπωτής κ.α τα οποία θα διευκολύνουν τη μέθοδο διδασκαλίας, στις ξένες γλώσσες.

se2