Και οι 21 αίθουσες διδασκαλίας του 1ου Γυμνασίου Βόλου πλέον, διαθέτουν διαδραστικά συστήματα ή βιντεοπροβολέα για την βελτίωση του εκπαιδευτικού έργου.

exoplismos

Καινούργια εξώπορτα με αυτόματο άνοιγμα - κλείσιμο και φωτοκύτταρο ανίχνευσης κίνησης. Θυροτηλέφωνο και αυτόματο άνοιγμα μικρής πόρτας.

img 9410

Αυτόματες οθόνες προβολής και φορητοί υπολογιστές με πρόσβαση στο διαδίκτυο σ' όλες τις αίθουσες διδασκαλίας.

img 2016

Ηλεκτρονική πινακίδα στον προαύλιο χώρο.

img 4506 2

Τηλεόραση ανακοινώσεων στο διάδρομο για τους μαθητές /τριες και τους επισκέπτες του σχολείου.

img 7300 2

Ηλεκτρικά ψηφιακά ρολόγια σε κάθε αίθουσα διδασκαλίας

img 1009

Δεύτερο εφεδρικό εργαστήριο πληροφορικής στην αίθουσα - σχεδιαστήριο. Μπορούν να το χρησιμοποιούν όλοι οι συνάδελφοι. (αξιοποιήθηκαν οι παλιοί υπολογιστές, αφού στο κανονικό εργαστήριο πληροφορικής εγκαταστάθηκαν οι ολοκαίνουργιοι που αγοράστηκαν το 2017.

img 8373

Αίθουσα Καλλιτεχνικών / Θεάτρου