«Σχολική δραστηριότητα στα Ιωάννινα στο πλαίσιο του πολιτιστικού  προγράμματος»:

‘‘Ανθρώπινα Δικαιώματα - Διαφωτισμός’’».

Εκπαιδευτικοί και μαθητές / μαθήτριες του 1ου Γυμνασίου Βόλου που συμμετέχουν στο παραπάνω πολιτιστικό πρόγραμμα πραγματοποίησαν τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στα Ιωάννινα (20-22/3/2023), γιατί η γνώση δεν χτίζεται μόνο μέσα στο σχολείο.

ioan1

Επίσκεψη στο Μουσειο Κέρινων ομοιωμάτων του Παύλου Βρελλη στα Ιωαννινα.

ioan2

ioan3

Με φόντο τη λίμνη Παμβώτιδα μερικά εκθέματα από την πλούσια συλλογή κειμιλιων της προεπαναστατικής κι επαναστατικής περιόδου από το Σπίτι Μουσείο του Αλή Πασα.

ioan4

Από τη λίμνη των Ιωαννίνων.

ioan5

Το πρόγραμμα της εκδρομής.